
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 547
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.08961 | $0.89610 |
| 50 | $0.07997 | $3.99850 |
| 100 | $0.07372 | $7.37200 |
| 500 | $0.06796 | $33.98000 |
| 1000 | $0.06266 | $62.66000 |
| 3000 | $0.05817 | $174.51000 |
| 5000 | $0.05400 | $270.00000 |
